Miód nostrzykowy wykazuje działanie przeciwkrzepliwe oraz delikatne działanie nasenne i uspokajające. Znajduje zastosowanie przy bezsenności, migrenie oraz innych dolegliwościach na tle nerwowym. Nostrzyk zawiera związki kumarynowe i w dużym stężeniu są wysoce toksyczne, prowadzą m.in. do marskości wątroby, dlatego stosowanie ekstraktów nostrzyków wymaga ostrożności. Pszczoły chętnie korzystają z kwiatostanu nostrzyka i produkują wyśmienity miód o charakterystycznym smaku. Sama roślina jest również wyjątkowa w pierwszym roku po wysiewie ledwie wychyla łodyżkę z ziemi. Za to po ziemią rozbudowuje niezwykły system korzeniowy. Dzięki niemu, w drugim roku po wysiewie, strzela w górę wyprzedzając wszystkie chwasty nawet do dwóch metrów. Rolnik uprawiający nostrzyk ma spokój z odchwaszczaniem i pielęgnacją gleby. Pszczoły zaś dostęp do cennego nektaru, o rzadko spotykanej jakości.

Etykieta

Waga netto (dokładna jest w nazwie produktu): 550 g
Kraj pochodzenia: Polska
Skład: 100% miód pszczeli naturalny
Pokarm pszczół: nektar
Rocznik 2022
Pora roku letni

Pasieka Lisiecka nie poddajemy obróbce termicznej miodów, nie magazynujemy ich w beczkach. Po wywirowaniu rozlewamy do słoików, dzięki czemu nasze miody zachowują swoje właściwości i aromaty. Miód surowy należy przechowywać w chłodzie bez dostępu na działanie promieni UV – najlepiej w temperaturze poniżej 18°C.

Nasze podstawowe wartości kierują naszym postępowaniem - zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. W tym ciągle zmieniającym się świecie rolnictwa nasze podstawowe wartości są niezmienne.

Ciekawostki